380-44-366-2424

info@weld-construct.com

Главная
Статьи
Контакты
Рекламодателям
Подписка
Авторам

Вышел из печати«Зброя та Безпека – 2017»: демонстрація найкращих технологій у сфері безпеки, оборони та спеціальної техніки

   З 10 по 13 жовтня 2017 року в Міжнародному виставковому центрі (Київ) відбувся масштабний міжнародний бізнес-науковий форум, присвячений повному комплексу питань безпеки держави. Форум об’єднав у собі два авторитетні виставкові заходи: ХІV Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та Безпека – 2017 та ХVI Міжнародний виставковий форум «Технології Захисту/ПожТех – 2017».
   У ході виставки свою продукцію потенційним покупцям запропонували понад 400 компаній з 15 країн світу. Участь в роботі форуму взяли члени Уряду України, керівний склад МВС, Міноборони, Мінекономрозвитку, ДСНС України, інших силових відомств, ДК «Укроборонпром», керівництво іноземних оборонних відомств, представники іноземних посольств в Україні.
   Форум урочисто відкрив Секретар РНБО України Олександр Турчинов, який привітав учасників і гостей із відкриттям XIV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека», що в черговий раз, як він сказав, «...демонструє найкращі технології українських та іноземних розробників і виробників у сфері безпеки, оборони та спеціальної техніки».
   О.Турчинов також наголосив на важливості укріплення обороноздатності України, розповів про участь українського ОПК у вирішенні важливого завдання щодо забезпечення нашого війська усім необхідним для можливості дати відсіч агресору. За його словами, з перших днів відродження нашого ОПК та ремілітаризації країни для нас пріоритетним стало партнерство державного та приватного секторів.
   Секретар РНБОУ зазначив, що цей форум є відкритою платформою для дискусій, обміну досвідом, інтеграції і кооперації з метою створення нових інноваційних проектів та сучасних технологій. Адже під час його роботи заплановано проведення науково-практичних конференцій та круглих столів для обговорення актуальних питань розробки і модернізації озброєнь, підписання контрактів та створення спільних проектів.
   11-12 жовтня в рамках ділової програми форуму відбулися: V Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки»  і Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи розвитку військової авіації. Кооперація підприємств авіаційної промисловості з іноземними компаніями – головний напрямок військово-технічного співробітництва та основа для створення нових зразків авіаційної техніки».
   ОПК України на виставці був представлений підприємствами, що входять до складу ДК «Укроборонпром», приватними виробниками ОВТ зі складу Ліги приватних підприємств та іншими компаніями різних форм власності. Найбільшим за кількістю експонентів, після України, на виставці цього року стало  представництво Республіки Польща.
   У павільйонах та на відкритих майданчиках виставки експоненти продемонстрували понад 50 натурних зразків військової й спеціальної техніки, плавзасобів та обладнання для виробництва озброєнь. Бажання відвідати експозиції виставок висловили представники оборонних відомств із 11 країн. Особливість цього року – значне зростання рівня іноземних учасників. Так, вперше було організовано Національний павільйон Пакистану і широко представлені державні та приватні структури ОПК Туреччини.
   Помітно зросла присутність представників Китаю і ОАЕ. При цьому компанія NAFFCO з ОАЕ виступила не тільки як виробник протипожежного обладнання, а й як інвестор у створенні виробничих потужностей з випуску такої продукції в Чернігові. Суттєво розширилось і  так традиційно високе представництво Польщі: окрім розробників військових технологій, виробників спеціального обладнання заявлена пряма участь Міністерства національної оборони (презентація самохідної гаубиці KRAB), Державного об'єднання підприємств оборонної промисловості та Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Польщі.
   Досягнення українського ОПК було представлено в такому форматі:  експозиції Міноборони, МВС, Міносвіти і СБУ;  експозиції ДК «Укроборонпром», ГО «Ліга оборонних підприємств України», ГО «Асоціація виробників озброєння та військової техніки України»;  окремі стенди державних і приватних компаній.
   Зокрема, традиційно потужно були представлені флагмани вітчизняної промисловості – АТ «Мотор Січ», завод «Кузня на Рибальському (Ленінська Кузня)», КПСПБ «Арсенал», ДП Завод «Арсенал» та інші. Вітчизняні експозиції продемонстрували досягнення в імплементації стандартів НАТО у виробництві військової продукції та презентували високі експортні можливості військово-промислового комплексу України.
   На виставці були продемонстровані останні розробки, зокрема, у сфері високоточних боєприпасів, протитанкових систем, БАК, робототехніки, стрілецької зброї, прихованого зв’язку, радіоелектронної розвідки, бронетехніки, систем боротьби з ворожими БПЛА тощо.
   Лише ДК «Укроборонпром» на виставці «Зброя та безпека» представила більше 150 зразків ОВТ, в т.ч. кілька десятків – вперше в Україні. Зокрема, цього року була показана нова версія модернізації танка Т-72АМТ, українсько-польська СРЗВ Stokrotka («Маргаритка» або «Ромашка»), створена фахівцями двох країни лише за рік, модернізовані БТР-4МВ1 та інші зразки ОВТ.
   Зенітно-ракетна система ZRN-01 Stokrotka («Маргаритка») є результатом спільної робот української компанії ДАХК «Артем», що входить до складу Державного концерну «Укроборонпром» та польської компанії AREX, що входить до групи компаній WB Group.
   Система призначена для здійснення прикриття військових об’єктів та військ в районах розташування та виконання завдань від БпЛА, я також забезпечення в інтересах сухопутних військ:
– виявлення та знищення наземних цілей, таких як жива сила, легка броньована техніка, командні пункти, склади паливно-мастильних матеріалів та боєприпасів;
–  виявлення та знищення вертольотів та малорозмірних повітряних цілей з малою відбиваючою поверхнею.
Максимальна дальність ураження цілей становить 7000 м по горизонталі та 4 м – по вертикалі.
Виявлення, супроводження та ураження цілей забезпечується в діапазоні 360˚ по горизонталі та від -10˚ до +80˚ по вертикалі.
   До складу комплексу входять:
– два пускові блоки некерованих реактивних снарядів Б8В20 (виробництва АТ «Мотор Січ», Україна);
– 80 мм ракети РС-80П з програмованим часовим детонатором та різноманітними типами головної бойової частини (ДАХК «Артем», Україна);
– балкові тримачі БДЗ-57 (Україна);
– поворотна платформа (Польща);
– система виявлення, супроводження та наведення, що включає в себе РЛС виявлення цілей з малою відбиваючою поверхнею та оптико-електронну головку виявлення цілей та наведення GS400 (WB Group, Польща);
– система управління вогнем TOPAZ (WB Group, Польща);
– система зв’язку FONET (WB Group, Польща).
   В якості бази використовується шасі Star 266M2 6x6, яке забезпечує запас ходу до 760 км. Шасі обладнано лебідкою с тяговим зусиллям 8 т.
   Вперше ZRN-01 було презентовано на Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO 2017, яка на початку вересня цього року відбулась в польському місті  Кельце на спільному стенді польської приватної групи компанії WB Group та української Державної акціонерної холдингової компанії (ДАХК «Артем»).
   Державний науково-виробничий комплекс «Прогрес» продемонстрував на виставці свою новітню  розробку – високоточний артилерійський снаряд «Карасук», який забезпечує максимальну ймовірність знищення цілі першим пострілом на дальності до 12 км.
   «Карасук» є зразком «розумної зброї». А максимальна точність влучкння снарядом досягається завдяки використанню напівактивного лазерного наведення, тим самим досягається максимальна точність попадання на всьому діапазоні дистанції пострілу. При цьому електронні і оптико-механічні системи «Карасук» сконструйовані в такий спосіб, щоб витримати надвисокі перевантаження під час артилерійського пострілу (не менше 10 000 g).
   Для наведення «Карасука» на ціль можна використовувати лазерні цілевизначники-далекоміри як наземні, так і встановлені на безпілотних літальних апаратах. Це дозволяє забезпечити ефективне знищення навіть захищених центрів управління і зв'язку, мостів, переправ, опорних пунктів, артилерію противника та інші цілі. Цю модель снаряда можна застосовувати в артилерійських системах  калібру 122-мм, у тому числі гарматах Д-30 і самохідних артилерійських установках 2С1, які є на озброєнні в ЗСУ.
   Багато уваги на виставці було приділено також засобам індивідуального захисту особового складу, засобам маскування тощо.
   На відміну від минулорічного заходу, слід відзначити збільшення учасників  приватних виробників у виготовленні ОВТ, а також якісні зміни у продукції:  починає зростати кількість високотехнологічних виробів та систем з високою доданою вартістю.
   Під час роботи виставки  представники України підписали низку важливих документів щодо співробітництва у сфері оборонних технологій з провідними корпораціями країн-членів НАТО.
   Проведення виставки напередодні Дня захисника України мало величезне не тільки практичне, а й суспільне значення. Адже виставка «Зброя та безпека» є унікальним інструментом як для поглиблення військової та військово-технічної співпраці із зарубіжними країнами, для посилення вітчизняного економічного потенціалу, так і для об'єднання всіх громадян навколо ідеї побудови нової сильної та квітучої України.
Самохідна гаубиця KRABДП НВК «Прогрес», яке входить до складу ДК «Укроборонпром» під час міжнародної виставки «Зброя та Безпека-2017» вперше презентувало керований артилерійський снаряд з лазерним напівактивним самонаведенням калібру 152/155 мм «Квітник», виготовлений без російських комплектуючих, а також нову власну розробку – керований снаряд «Карасук» калібру 122 мм

ДП «Харківського конструкторського бюро ім. Морозова», яке входить до складу ДК «Укроборонпром» вперше під час виставки «Зброя та Безпека-2017» представило БТР-4МВ1

На стенді ДК «Укроборонпром» представлено спільний українсько-польський продукт - зенітно-ракетну систему ZRN-01 Stokrotka («Маргаритка»)«Страж» призначений для вогневої підтримки танків на полі бою, забезпечення їхнього захисту та знищення як повітряних, так і наземних цілей – від розрахунків протитанкових ракетних комплексів до ворожої бронетехніки та вертольотів. Машина є результатом спільної роботи Житомирського та Київського бронетанкових заводів, разом з ДАХК «Артем», що входять до складу ДК «Укроборонпром»Національний павільйон ПакистануБронежилет для службового собаки
Міністр оборони України Степан ПолторакНа стенді АТ «Мотор Січ»Військові медикиСпілкування з офіцерами13.10.2017

©Всеми правами владеет ООО Издательство «Сварщик»

Свидетельство о регистрации печатного средства массовой информации серия КВ №21346-1146Р от 09.06.2015